Zdravotní služby pro sportovce - tělovýchovné lékařství, sportovní testy, výživa, kardiologie, rehabilitace, psychologie, trénink

Funkční respirační trénink

 

Tréninková metoda vyvinuta na našem pracovišti, zaměřená na dechovou limitaci výkonu. Dechová limitace výkonu se ukazuje jako jedna z nejčastějších limitací ve výkonnostním, vrcholovém sportu, zejména pro tempové a vytrvalostní sporty. Vyvinuli jsme proto ve spolupráci s odborníky z univerzity ETH z Zurichu metodu systematické tréninkové práce s dechovým systémem vedoucím k odstranění dechové limitace. Metoda je vhodná i pro sportovce s diagnózou astmatu, u kterých může být efekt velmi výrazný.

 
 

 
781A3653.jpg

Tréninku často předchází jedno z diagnostických vyšetření ve sportovní fyziologii nebo zdravotní test, nicméně v některých případech toto není nutné a jsme schopni udělat diagnózu dechové limitace na základě vyšetření z jiných pracovišť a během první hodiny tréninku.

Jeden trénink trvá hodinu a probíhá u nás na centru, případně u spolupracujících certifikovaných fyzioterapeutů a trenérů. Pokud by bylo pro trénink nutné pořízení trenažérů, zprostředkujeme Vám přímý kontakt na distributory. 

 

Čtyři základní kroky v implementaci FRT

Diagnostická část - krok 1
Rozbor a analýza kvality dechové mechaniky

Terapeutická část
Nácvik správné mechaniky a fyziologie ventilace

Diagnostická část - krok 2
Fyziologické sportovní vyšetření či vyšetření v reálných podmínkách

Implementace do tréninku a závodu  Implementace FRT do pravidelného tréninku a využití dechové manipulace v závodě

Implementace do tréninku a závodu
Implementace FRT do pravidelného tréninku a využití dechové manipulace v závodě

 
 

Princip programu

FRT pyramida 1.png

Principem je systematický proces od diagnostiky, přes nácvik základních dovedností až po možné manipulace s ventilací i vysokých výkonů


Očekávané výsledky

Tréninkový program trvá několik měsíců. Podle typu limitace lze očekávat výsledky v řádu několika týdnů či měsíců. Pouze v ojedinělých případech je efekt rychlejší. Jde především o tréninkovou metodu a proto je nezbytné její správné propojení se samotným tréninkem sportovce. Z počátku je nutno edukaci absolvovat na týdenní bázi, později cca 1x měsíčně až 1x za kvartál.

Cena 1 500,- Kč za tréninkovou jednotku