Propojujeme medicínu a sportovní vědu s prací s našimi klienty

CSM

Zní to trochu jako pohádka. Staráme se o olympijské vítěze a mistry světa. České i ty slovenské. A sem tam i jiné reprezentanty. Chodí k nám třeba snowboardistka Eva Samková, kanoista Pepa Dostál nebo cyklista Jaroslav Kulhavý. Asi to děláme dobře, že přijdou a že se vždycky vrací. Hodně se jich ptáme a hodně vysvětlujeme. Víme, že jenom tak jim můžeme opravdu pomoci k lepšímu zdraví a větší výkonnosti. Jenže pro nás to není konečná!

Obrací se na nás čím dál více hobíků a rodičů s dětmi. Ptají se, zda se mohou taky objednat. Někdy se do telefonu rovnou omlouvají, že nejsou vrcholoví sportovci. Říkáme jim, že nás baví starat se o neprofesionály často mnohem víc. Ještě aby ne, když od nás děti odcházejí a ptají se rodičů, jestli sem půjdou i zítra. Ještě aby ne, když vidíme, jak se díky našim vyšetřením hobíci zlepšují a překonávají své nejtajnější cíle. Ještě aby ne, když pomáháme běžným lidem se po letech rozeběhnout a zase sportovat. Bez zdravotních rizik a následků. Právě proto jsme tady!

5 překonatelných “překážek” k úspěchu

Takže, abyste nás pochopili, je třeba trošku teorie. Každý sportovní výkon je ovlivňován některou z pěti základních typů limitací. Je jedno, jestli jde o malého žáčka, vrcholového sportovce, nemocného pacienta nebo manažera, co chce uběhnout maraton. Princip je zcela stejný.

  1. Zdravotní - jakékoliv onemocnění snižuje tréninkovou adaptaci a výkon.

  2. Metabolická - produkce energie na svalovou práci a udržení organismu ve stabilizovaném stavu.

  3. Pohybová a koordinační - ekonomika pohybu, kompenzovaný pohybová aparát.  

  4. Nutriční - optimální skladba zdrojů a tělesného složení pro výkon.

  5. Psychobiologická - ovlivnění výkonu jak psychikou, tak reflexy mozku a biorytmy.

Právě z těchto pěti typů limitací vychází naše služby – zdravotní sportovní prohlídky, výkonnostní testy i fyziologie, fyzioterapie, výživa a psychologie.

Hodně se ptáme a hodně vysvětlujeme

CSM

Abychom vám opravdu mohli pomoci, tak se hodně ptáme a hodně vysvětlujeme. Každé vyšetření provádíme precizně. Ano, opravdu máme přístroje, které jinde v naší zemi  nenajdete. Jenže ono to nakonec není o “železe”, ale o tom, jak se s ním umí pracovat. A na to dbáme zejména.

Často slýcháme otázky, kolik u nás stojí služby. Jde o to jaké. Nemáme a ani nebudeme je mít levné. Pokud chceme udržet kvalitu péče, mít na nové a špičkové přístroje, edukovat lékaře, vycestovat do ciziny na vzdělávací kongresy a ještě se postarat o naše děti (ano, také jsme i rodiče :-)), tak se to prostě levně udělat nedá. Kdo říká nebo nabízí opak, nemá pravdu. Vždy je tam nakonec něco nebo častěji někdo, kdo se ošidí.

Smlouvy s pojišťovnami

Dobré je, že máme uzavřenou smlouvu se všemi zdravotními pojišťovnami kromě ZPMV (211) pro obor kardiologie  – 107. V případě, že potřebujete vyšetření ze zdravotních důvodů či na žádost odesílajícího lékaře, tak samozřejmě provedeme testy na zdravotní pojištovnu..

 
 

Pokud jste dočetli až sem, tak to znamená, že poučky web designérů o tom, že člověk nečte více než jednu rolovací obrazovku na mobilu jsou trošku mimo. A nebo jsme vás opravdu zaujali. Pokud tomu tak je a máte pocit, že bychom vám mohli pomoci, tak se ozvěte. Stačí nám …