Propojujeme medicínu, sportovní vědu s prací s našimi klienty
 

 

Zní to trochu jako pohádka. Staráme se o mnoho olympijských vítězů a mistrů světa. České, ale i Slovenské a sem tam i jiné reprezentanty už ani nepočítáme. Asi to děláme dobře, že přijdou. Jenže pro nás to není konečná. To protože se na nás obrací čím dál více amatérů nebo rodičů s dětmi, jestli se mohou objednat. Někdy se do telefonu rovnou omlouvají, že nejsou vrcholoví sportovci, jako kdyby to bylo něco extra. Říkáme jim, že to je nejen úplně jedno, ale nás to kolikrát baví ještě více. Protože ti vrcholoví jsou vlastně takové statistické populační chyby. My také chceme pomáhat těm co jsou stejně špičkoví, ale ne ve sportu, ale ve svých oborech a sport dělají pro radost. Nebo rodičům a dětem, co chápou, že sportovní lékař tu není od toho aby dával jednou za rok razítko do registračky. Proto jsme tady a proto čtete tyto řádky.

Takže, abyste nás pochopili, je třeba trošku teorie. Každý sportovní výkon je ovlivňován jedním z pěti základních typů limitací. Je jedno, jestli jde o malého žáčka, vrcholového sportovce, nemocného pacienta nebo manažera co se snaží vrátit ke sportu. Princip je zcela stejný.

  1. Zdravotní - jakékoliv onemocnění snižuje tréninkovou adaptaci a výkon.

  2. Metabolická - produkce energie na svalovou práci a udržení organismu ve stabilizovaném stavu.

  3. Pohybová a koordinační - ekonomika pohybu, kompenzovaný pohybová aparát.  

  4. Nutriční - optimální skladba zdrojů a tělesného složení pro výkon.

  5. Psychobiologická - ovlivnění výkonu jak psychikou, tak reflexy mozku a biorytmy. 

Základem naší práce je kontakt s Vámi a vysoká odbornost. Ano, máme opravdu přístroje, které jinde v ČR nejsou, ale ono to nakonec není o “železe”, ale o tom, jak se s tím umí pracovat. A na to zejména dbáme. Ano, udělali jsme chyby a děláme chyby, jako každý. Ale snažíme se je eliminovat a poučit. Řídíme se medicínou založenou na důkazech a sportovní vědou. Sem tam se někdo zeptá, jestli bychom mohli “nějak, no víte jak… pomoci”? Nemohli. Nikdy a za žádných okolností.

Vlastně je nám asi nejbližší severský přístup ke klientovi - sportovci, trenérovi, rodičům. Základem je zdravý sportovec. Nezdravý totiž nemůže trénovat a pak ani nemůže mít výkon. Všimli jste si toho slova nezdravý? Ano. Je to správně. Ne nemocný, ale nezdravý. Protože máme nemocné sportovce, co mají různé diagnózy. Ale naším cílem, je aby jinak byli co nejvíce zdraví.

Často máme otázky kolik u nás stojí služby. Jde o to jak které. Za prvé nemáme a ani nebudeme mít levné služby. Pokud chceme udržet kvalitu péče, mít na nové a kvalitní přístroje, zaplatit vzdělání, vycestovat co ciziny na kongresy a ještě se postarat o naše děti ( ani také jsme i rodiče :-)), tak se to prostě levně udělat nedá. Kdo říká nebo nabízí opak, tak nemá pravdu. Vždy je tam nakonec něco nebo častěji někdo, kdo se ošidí.

Dobré je, že máme uzavřenou smlouvu se všemi zdravotními pojišťovnami krom ZPMV (211) pro obor kardiologie – 107. V případě, že potřebujete vyšetření ze zdravotních důvodů či na žádost odesílajícího lékaře, tak samozřejmě uděláme testy na zdravotní pojištovnu.

Pokud jste dočetli až sem, tak to znamená, že poučky web designérů o tom, že člověk nečte více než jednu rolovací obrazovku na mobilu jsou trošku mimo. A nebo Vás tento článek zaujal. Pokud tomu tak je a máte pocit, že bychom Vám mohli pomoci, tak se ozvěte. Stačí kliknout na tlačítko….