U nás nejde jen o razítko pro klub. U nás jde především o vaše zdraví!

Přijďte na prohlídku do Centra sportovní medicíny a nechte se vyšetřit odborníky, kteří se starají o nejlepší české sportovce – snowboardistku Evu Samkovou, kanoistu Pepu Dostála či cyklistu Jaroslava Kulhavého. Jen zdravý sportovec může trénovat, závodit a vítězit!

Vyšetření spiroergometrie při sportovní prohlídce

Vyšetření spiroergometrie při sportovní prohlídce

Sportovní prohlídka SPORT 1

Chci, aby mi sport pomáhal

Ať už sportujete pravidelně či jen občas, fyzická aktivita výrazně zatěžuje váš pohybový aparát. Dvojnásobně to platí pro florbalisty, hokejisty, volejbalisty a další, kteří namáhají jednu část těla více. Právě proto se v rámci této sportovní prohlídky věnujeme pohybovému ústrojí podrobně jako fyzioterapeut. Detailně prověřujeme také činnost vašeho srdce a celkové zdraví. Přemýšlíme třeba i nad tím, jak jíte či spíte. A posuzujeme, jestli máte vzhledem k tréninku dostatečný příjem energie a živin. Na závěr vám dáváme konkrétní doporučení, jak případné zdravotní komplikace účinně odstranit.

Nejčastěji sportovní prohlídku navštěvují: Sportovci, kteří nemají častější pravidelnou tréninkovou zátěž (sportují pro radost, ne výkonnost).

Cena 1 000 Kč


Sportovní prohlídka SPORT 2

Aby sport neskončil dříve, než začal

Aby tělo sportovce zvládlo pravidelnou tréninkovou zátěž bez zdravotních komplikací, musí na ní být připraveno. Díky této prohlídce se společně ujistíme, že vaše srdce a oběhový systém funguje správně i při maximální intenzitě. Zaměříme se také na kontrolu správného dýchání a využítí kyslíku. Obojí je totiž naprosto zásadní nejen pro zlepšení výkonnosti, ale také zmírnění únavy. Na závěr vám dáme konkrétní doporučení, jak případné zdravotní komplikace účinně odstranit. Tato sportovní prohlídka rozšiřuje vyšetření SPORT 1.

Nejčastěji sportovní prohlídku navštěvují: Sportovci, kteří mají pravidelné tréninky o vyšší frekvenci a intenzitě.

Cena 2 000 Kč

CSM

Co děláme jinak?

Řada sportovních lékařů měří klidové EKG několik vteřin. Z výzkumů i vlastní zkušenosti víme, že to k odhalení arytmie vždy nestačí. U nás se srdci sportovce věnujeme tři až pět minut! Navíc necháváme v průběhu měření jedince nadechnout a vydechnout, což představuje pro srdce „stresovou zátěž“. Díky tomu jsme během sportovní prohlídky schopni lépe odhalit skryté vady a případné problémy.

Sportovní prohlídka SPORT 3

Chci znát své maximum

Chcete si být jistí, že vám sport neublíží, a zároveň znát svou výkonnost? Právě proto je prohlídka SPORT 2 rozšířena o spiroergometrii, tedy vyšetření maximální spotřeby kyslíku (VO2 max). Díky ní zjistíte, jak je schopen váš organismus přijmout kyslík, dopravit ho pracujícím svalům a následně jej využít (aerobní kapacitu). Na základě toho vám řekneme, jak jste fyzicky připraven na výkon. Pokud vám jde především o posouvání svých tréninkových a závodních hranic, vyberte si některý z našich sportovních testů.

Nejčastěji sportovní prohlídku navštěvují: Cyklisti, běžci, triatlonisti, veslaři, kanoisti a další vytrvalostní sportovci, keří podstupují vyšší tréninkovou zátěž.

 Cena 4 000,- Kč


Sportovní prohlídka SPORT 4

Chci zažít to, co profíci

Při sportovních prohlídkách profesionálních sportovců se zjišťují maxima ve všech měřitelných oblastech. Chcete je znát také? Pak je pro vás ideální tento program. V rámci něj absolvujete sérii klidových a zátěžových vyšetření totožných s prohlídkou SPORT 3. Navíc provedeme také analýzu srdečního výdeje a určíme správné tréninkové intenzity. Vyšetření je vhodné i pro jedince s kardiologickými diagnózami.

 Cena 5 000,-


Hráči HC Sparta Praha při sportovní prohlídce

Hráči HC Sparta Praha při sportovní prohlídce a fyzických testech v Centru sportovní medicíny / © HC Sparta Praha

Zdravotní prohlídka STRES

Už to stačilo. Chci být opět v kondici!

Máte stresující zaměstnání a horší kondici, než byste si přáli? Chcete začít sportovat, ale neznáte váš rizikový profil? Vytvořili jsme pro vás komplexní vyšetření zacílené na rizikové faktory stresu. Součástí prohlídky jsou jak klidová vyšetření loboratorní, interní a nutriční, tak zátěžová v rozsahu SPORT 3. Vyšetříme vás, probereme s vámi zdravotní rizika a navrhneme program na zlepšení nejen kondice, ale i psychické pohody. Starat se o vás bude lékařka a specialistka na stress management.

 Cena 7 500,- Kč


Sportovní prohlídka FTVS

Potřebuji potvrzení pro sportovní školu

Potřebujete potvrzení od tělovýchovného lékaře pro vysokou či střední školu? Jsme schopni vám dát rychlé termíny, někdy i na poslední chvíli, kdy ostatní mají plno. Obsahem je zátěžové vyšetření – ergometrie a případně další testy dle požadavku školy.

 Cena 1 000,- Kč

CSM

Co děláme jinak?

Věděli jste, že tlakoměry při měření zátěžového EKG ve vyšších intenzitách ukazují nepřesné hodnoty? Způsobuje to poloha a pohyb paže sportovce při jízdě na kole, která je součástí prohlídky. Přestože máme to nejlepší vybavení v České republice, měříme při sportovní prohlídce tlak ručně! Ucho a prsty zdravotní sestry jsou v dané situaci totiž nejcitlivější a nejspolehlivější.

Sportovní prohlídka DIVING REFLEX

Mohu se potápět?

Vyšetření pro přístrojové potápěče a freedivery. Při ponoření obličeje do vody dochází k poklesu tepové frekvence a tepového objemu. V některých případech je však tento reflex výrazně zvětšen a dochází k snížením tak významným, že může dojít k oběhové zástavě a vzniku bezvědomí, které je při pobytu ve vodě nebezpečné. Během vyšetření vám ponoříme obličej nejprve do studené, a pak teplé vody a budeme monitorovat EKG, srdeční výdej a saturaci tepenné krve.

Cena - přičte se k některé z prohlídek SPORT 2 až 4 - 1 500,- Kč

Zdravotní prohlídka ECHOKARDIOGRAFIE

Jak vypadá mé srdce?

Echokardiografie je základním vyšetřením pro kardiologické diagnózy. V některých případech, zejména u sportů s velkým a dlouhodobým přetížením či u masters kategorií, je vhodné doplnění echokardiografie z preventivního důvodů.

 Cena 2 500,- Kč

Zátěžové vyšetření při sportovní prohlídce

Přehled vyšetření v rámci jednotlivých prohlídek

SPORT 1

Vyšetření sportovním lékařem

Kineziologický rozbor

Klidové EKG

SPORT 2

Vyšetření sportovním lékařem

Kineziologický rozbor

Klidové EKG

Zátěžové EKG

Spirometrie + dech vlna

Tepenná a svalová saturace O2

SPORT 3

Vyšetření sportovním lékařem

Kineziologický rozbor

Klidové EKG

Zátěžové EKG

Spirometrie + dech vlna

Tepenná a svalová saturace O2

Spiroergometrie (VO2max)

SPORT 4

Vyšetření sportovním lékařem

Kineziologický rozbor

Klidové EKG

Zátěžové EKG

Spirometrie + dech vlna

Tepenná a svalová saturace O2

Spiroergometrie (VO2max)

Určení anaerobního prahu

Monitorace srdečního výdeje

STRES

Vyšetření sportovním lékařem

Kineziologický rozbor

Klidové EKG

Zátěžové EKG

Spirometrie + dech vlna

Tepenná a svalová saturace O2

Spiroergometrie (VO2max)

Určení anaerobního prahu

Monitorace srdečního výdeje

Laboratorní vyšetření

Nutriční konzultace

Bioimpedanční tělesné složení

FTVS

Vyšetření sportovním lékařem

Klidové EKG

Zátěžové EKG