U nás nejde jen o razítko pro klub. U nás jde především o zdraví vašeho dítěte!

Přijďte s dcerou i synem na prohlídku do Centra sportovní medicíny a nechte je vyšetřit odborníky, kteří se starají o nejlepší české sportovce – snowboardistku Evu Samkovou, kanoistu Pepu Dostála či cyklistu Jaroslava Kulhavého.

Vyšetření srdce při sportovní prohlídce

Co na sportovní prohlídce nejčastěji objevíme?

U mládeže nejčastěji zjistíme problémy pohybového aparátu, jenž je při tréninku výrazně zatížen. Neunikne nám ani špatné dýchání či nevhodný jídelníček. Zkontrolujeme také srdce a pomůžeme včas odhalit skryté vady či arytmie.

Sportovní prohlídka SPORT 1

Chci, aby mému dítěti sport pomáhal

Ať už vaše dítě sportuje pravidelně či jen občas, fyzická aktivita výrazně zatěžuje jeho pohybový aparát. Dvojnásobně to platí pro florbalisty, hokejisty, volejbalisty a další, kteří namáhají jednu část těla více. Právě proto se v rámci této sportovní prohlídky věnujeme pohybovému ústrojí vašeho dítěte podrobně jako fyzioterapeut. Detailně prověřujeme také činnost jeho srdce a celkové zdraví. Přemýšlíme třeba i nad tím, jak vaše dítě jí či spí. A posuzujeme, jestli má vzhledem k tréninku dostatečný příjem energie a živin. Na závěr dáváme rodičům a trenérům konkrétní doporučení, jak případné zdravotní komplikace účinně odstranit.

Nejčastěji sportovní prohlídku navštěvují: Děti a mládež od 6 do 13 let, kteří nemají častější pravidelnou tréninkovou zátěž (sportují pro radost, ne výkonnost)

Cena 1 000 Kč

CSM

Co děláme jinak?

Řada sportovních lékařů měří klidové EKG několik vteřin. Z výzkumů i vlastní zkušenosti víme, že to k odhalení arytmie vždy nestačí. U nás se srdci sportovce věnujeme tři až pět minut! Navíc necháváme v průběhu měření dítě nadechnout a vydechnout, což představuje pro srdce „stresovou zátěž“. Díky tomu jsme schopni během sportovní prohlídky lépe odhalit skryté vady a případné problémy.

Sportovní prohlídka SPORT 2

Aby sport neskončil dříve, než začal

Aby tělo sportovce zvládlo pravidelnou tréninkovou zátěž bez zdravotních komplikací, musí na ní být připraveno. Díky této prohlídce se společně ujistíme, že srdce a oběhový systém vašeho dítěte funguje správně i při maximální intenzitě. Zaměříme se také na kontrolu správného dýchání a využítí kyslíku. Obojí je totiž naprosto zásadní nejen pro zlepšení výkonnosti, ale také zmírnění únavy.  Na závěr dáme rodičům a trenérům konkrétní doporučení, jak případné zdravotní komplikace účinně odstranit. Tato sportovní prohlídka rozšiřuje vyšetření SPORT 1.

Nejčastěji sportovní prohlídku navštěvují: Dívky a chlapci od 14 do XX let. Případně mladší děti, které mají pravidelné tréninky o vyšší frekvenci a intenzitě

Cena 2 000 Kč

CSM

Co děláme jinak?

Věděli jste, že tlakoměry při měření zátěžového EKG ve vyšších intenzitách ukazují nepřesné hodnoty? Způsobuje to poloha a pohyb paže sportovce při jízdě na kole. Přestože máme to nejlepší vybavení v České republice, měříme při sportovní prohlídce tlak ručně! Ucho a prsty zdravotní sestry jsou v dané situaci totiž nejcitlivější a nejspolehlivější.

Sportovní prohlídka SPORT 3

Chci znát maximum svého dítěte

Chcete si být jistí, že sport vašemu dítěti neublíží, a zároveň znát jeho výkonnost? Právě proto je prohlídka SPORT 2 rozšířena o spiroergometrii, tedy vyšetření maximální spotřeby kyslíku (VO2 max). Díky němu zjistíte, jak je schopen organismus vašeho dítěte přijmout kyslík, dopravit ho pracujícím svalům a následně jej využít. Na základě toho vám řekneme, jak jsou vaše dcera i syn fyzicky připraveni na výkon.

Nejčastěji sportovní prohlídku navštěvují: Cyklisti, běžci, triatlonisti, veslaři, kanoisti a další vytrvalostní sportovci doresteneckých a juniorských kategorií, keří podstupují vyšší tréninkovou zátěž.

 Cena 4 000,- Kč

Hráči HC Sparta Praha při sportovní prohlídce

Hráči HC Sparta Praha při sportovní prohlídce a fyzických testech v Centru sportovní medicíny / © HC Sparta Praha